KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 8269432
*
nr 826 9432
Skulptur
Keramik, Fågel, höjd: 26 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2013
kl 19:46:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/5 20:08:44
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar keramik konsthantverk skulptur
-
8130 Kärl
Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:48
-
8017 Skulptur
Asien, växt, sten. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:19
-
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:58
-
8088 Skulptur
fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:56
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36
-
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36
*
Skulptur
nr 826 9432
Skulptur
Keramik, Fågel, höjd: 26 cm
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/5 20:08:44 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar keramik konsthantverk skulptur
-
8130 Kärl
Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:48 -
8017 Skulptur
Asien, växt, sten. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:19 -
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:58
-
8088 Skulptur
fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:56 -
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36 -
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36



